متغیر بیمه کولبران دفترچه بیمه ریاست جمهوری

متغیر: بیمه کولبران دفترچه بیمه ریاست جمهوری انتخابات ربیعی وزیر کار و تعاون

گت بلاگز سیاسی در حال شناسایی کولبران هستیم ، بیمه کولبران طی هفته آینده ارائه می‌شود

عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس جهت بررسی اوضاع کولبران از ارائه نمادین بیمه کولبران تا شناسایی کامل آن‌ها طی هفته آینده خبر داد.

در حال شناسایی کولبران هستیم ، بیمه کولبران طی هفته آینده ارائه می‌شود

“رسول خضری” عضو کمیته حقیقت یاب مجلس جهت بررسی اوضاع کولبران در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به بحث انجام بیمه کولبران گفت: کمیسیون اجتماعی نشستی را هفته گذشته در جهت اوضاع بیمه کولبران با رستمی مدیر عامل شرکت بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان داشت و عنوان بیمه کولبران مورد بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم پیرانشهر تصریح کرد: ربیعی وزیر کار قول داده بود که تا آخر فروردین ماه اوضاع بیمه را تعیین وظیفه کند البته 20 اسفند ماه از قرارداد صدور دفترچه بیمه کولبران رونمایی شد.

عبارات مهم : بیمه کولبران

وی ادامه داد: حدود 60 هزار نفر کولبر در کل کشور وجود دارد، متأسفانه اکنون به علت بحث انتخابات ریاست جمهوری تا حدودی جهت تحقق وعده های وزیر کار و تعاون وقفه ایجاد شده است است.
خضری تاکید کرد: قرار هست، هفته آینده با حضور ربیعی و معاون وی به صورت نمادین از صدور دفترچه بیمه کولبران رونمایی شده است و به چند نفر از آن ها این دفترچه ارائه شود. سهم دولت در این بیمه ها دو برابر پرداختی کولبران بوده، دارای بیمه بازنشستگی، از کار افتادگی و دیه فوت هست.
عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به اینکه اکنون در حال شناسایی کولبران هستیم، بیان داشت: طرحی جهت سامان دهی اوضاع کاری کول بران در دست بررسی است که قرار بود بین سه تا شش ماه به صورت دو فوریتی به مجلس ارائه شود و در این راستا با میزبانی مرکز پژوهش های مجلس 15 وزارتخانه دعوت شدند ولی تنها 7 وزارتخانه گزارشات خود را به ما ارائه کرد.
عضو کمیته حقیقت یاب مجلس جهت بررسی اوضاع کولبران تاکید کرد: میخواهیم یک قانون کارآمد، براق و جامعی جهت اوضاع شغلی کولبران تدوین کنیم لیکن مابقی قوانین زیاد جهت آن ها تاکنون دست و پا گیر بوده هست، تلاش داریم تا هفته آینده گزارشات این وزارتخانه ها را نیز دریافت کرده تا یک طرح جامع در مجلس مصوب کنیم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بیمه کولبران | دفترچه بیمه | ریاست جمهوری | انتخابات | ربیعی وزیر کار و تعاون |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog